تماس با ما
 • خرید فرش

سازندگان

  درباره فرش

  95/02/01قالی

  قالی یا فرش نوعی زیرانداز بافته شده از الیاف پنبه، پشم و در بعضی موارد ابریشم است که معمولاً برای پوشش زمین به کار می‌رود. از آنجا که قالی و فر..

  95/02/01پیشینهٔ قالی

  به دست بافتهٔ پُرزدار و گره‌دار قالی گویند. همهٔ پژوهشگران بدون چون و چرا بر این نکته اعتراف دارند که قالی و قالی‌بافی از آسیا شروع شده است. پژوهش..

  95/02/01تاریخ قالی در ایران

  پیشینهٔ درهم‌تنیدنِ الیاف در ایران برای تولید منسوجات به‌خصوص پارچه، به هزارهٔ پنجم پیش از میلاد می‌رسد. آثار گرانبها و زیبایی که از بخشهای مختلف ایران به دست..

  95/02/01فرش‌کوب

  فرش‌کوب ابزاری است جهت کوبیدن و زدن فرش، قالیچه، کوسن، بالش و نظایر آن، که نهایتاً به منظور زدودن گرد و غبار از آن‌ها استفاده می‌گردد. این ابزار پیش از ..

  95/02/01فرش بهارستان

  فرش بهارستان متعلق به دوره ساسانی که با نام‌های بهارخسرو و بهارکسری نیز شناخته می‌شود، یکی از مهم‌ترین آثار هنری ایران است که بر اثر حمله اعرا..

  95/02/01قالی کرمان

  قالی کرمان گونه‌ای قالی ایرانی و از صنایع دستی همین خطه است که امروز و در گذشته تولید می شده است.محمد ارجمند یکی از معروف ترین قالیبافان کرمان است. ..

  95/02/02فرش مشهد

  فرش مشهد در کارگاه‌های این شهر و اطراف آن بافته می‌شود. این قالی از مرغوبیت چشمگیری برخوردار است و معمولاً به بازارهای غرب و انگلستان می‌رود. نقش‌های به‌ک..

  95/02/02فرش سمنان

  درازای تاریخی فرش در استان سمنان به زمان ساسانیان باز می‌گردد در سنگسر نوعی دست بافته از رسته گلیم‌ها وجود دارد که هنوز نیز تولید می‌گردد و ری..

  95/02/02فرش تبریز

  قالی تبریز یکی از انواع قالی‌های ایرانی است. این قالی در شهر تبریز بافته می‌شود. این شهر یکی از مهم‌ترین مراکز بافت قالی در ایران است و قالی&z..

  95/02/03الیاف نخ

  الیاف جمع کلمهٔ لیف[۱] یا رشته است. الیاف مجموعه‌ای از ملکول‌های زنجیره‌ای خطی و طویل است، که تا حدود زیادی به موازات یکدیگر در محور طولی لیف قرار دا..

  95/02/03نخ

  نخ به رشته‌های باریک و بلندی گفته می‌شود که با روش‌های ریسندگی و از در کنار هم قرار گرفتن الیاف به وجود می‌آید و کاربردهای مختلف در صنایع&n..

  95/02/03فرش عشایر

  فرش عشایر و نقوش ایلاتی اغلب توسط عشایرایران بافته می شودند واغلب نگاه و تزئینات طرح ملهم از ذهن قالیبافان می‌باشد در این طرح‌ها قرینه بودن بی معناست وح..

  95/02/03فرش عشایر

  فرش عشایر و نقوش ایلاتی اغلب توسط عشایرایران بافته می شودند واغلب نگاه و تزئینات طرح ملهم از ذهن قالیبافان می‌باشد در این طرح‌ها قرینه بودن بی معناست وح..

  ضمانت فرش کاشان